WYCIECZKA SPDP DO WARSZAWY

W dniach 12- 13. czerwca 2014r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z wychowawcami i swoimi rodzicami byli na długo wyczekiwanej wycieczce w Warszawie. Wyjazd punkt 6:00 spod szkoły. Wszyscy stawiliśmy się punktualnie. Nasz pilot– pan Krzysztof opowiadał nam w czasie podróży o wszystkich ciekawych miejscach, które po drodze mijaliśmy. Kierowca autokaru– pan Jan dowiózł nas bezpiecznie do stolicy. Tam czekał na nas przewodnik– pan Marcin. Z nim rozpoczęliśmy nasze zwiedzanie. Najpierw poszliśmy pod pomnik Fryderyka Chopina, następnie pojechaliśmy do Łazienek Królewskich zobaczyć Pałac na Wodzie. Z Łazienek pojechaliśmy na Starówkę. Zwiedziliśmy Rynek i Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta. Przewodnik opowiedział nam mnóstwo anegdot związanych z tymi miejscami. Zmęczeni zwiedzaniem udaliśmy się do Bufetu Zamkowego na obiad. Po nim mieliśmy czas wolny, który wykorzystaliśmy na zakup pamiątek. Następnie udaliśmy się do hotelu Aramis. Tam mieliśmy czas na zakwaterowanie, a po nim ruszyliśmy na dalsze poznawanie stolicy. Spacerem udaliśmy się na stację metra, którym dojechaliśmy na Żoliborz – do miejsca, gdzie pochowany jest błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko. Kolejny przejazd metrem i znaleźliśmy się na Placu Piłsudskiego, gdzie oglądaliśmy wartowników przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Zapadł zmrok i Warszawa pokazała nam swoje drugie, rozświetlone  oblicze. Pałac Kultury i Nauki oraz Pałac Prezydencki, w świetle reflektorów wyglądały piękniej, niż za dnia. Z okien autobusu oglądaliśmy stolicę wieczorową porą i wreszcie udaliśmy się na zasłużony odpoczynek. Drugiego dnia po śniadaniu wykwaterowaliśmy się z hotelu i pojechaliśmy na Wilanów. Oglądaliśmy budującą się Świątynię Opatrzności Bożej  i Pałac Wilanowski. Potem spędziliśmy parę godzin w Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy wszyscy poczuć się jak naukowcy. Pogoda trochę popsuła nam szyki, bo mieliśmy jeszcze w planach zwiedzanie tarasów na Bibliotece Uniwersyteckiej, ale ze względu na deszczową aurę musieliśmy zrezygnować. Pożegnaliśmy się z warszawską Syrenką, zjedliśmy obiad i ruszyliśmy w drogę powrotną do Pszczyny.  Wyjazd spełnił nasze oczekiwania. W miłym towarzystwie, z dobrymi humorami, ciekawi nowych wrażeń poznawaliśmy stolicę Polski. Przywieźliśmy wiele wspomnień i zdjęć, które dokumentują nasz wyjazd i będą cenną pamiątką. Dziękujemy Rodzicom za okazaną pomoc, Stowarzyszeniu „Razem” za wsparcie finansowe, a wszystkim uczestnikom za wytrwałość i uśmiech!