Konkurs Korczakowski

Konkurs Korczakowski już na stałe wpisał się w kalendarz imprez w naszej  szkole. 27 listopada br. odbyła się jego czwarta edycja. Na rozgrzewkę organizatorzy zaproponowali Kalambury z prawami dziecka. Potem szkolna "Starszyzna" uzupełniała tekst z lukami, wykreślała wyrazy i dopasowywała je do odpowiednich pojęć, a następnie odpowiadała na pytania dotyczące obejrzanego filmu "Król Maciuś I". Kolejnym zadaniem było stworzenie collage'u z gazet ilustrującego wybrane cytaty Janusza Korczaka. Komisja po każdym zadaniu przyznawała punkty w postaci cukierków, które po zsumowaniu dały następujące wyniki:

III miejsce zdobyła drużyna w składzie: Andrzej Paliczka, Mateusz Ligenza, Paulina Herok i Weronika Zdunek

II miejsce: Weronika Grzywa, Kamil Kristof, Patrycja Mazur i Dawid Dudek

Konkurs wygrała drużyna w składzie: Dominika Cierpioł, Agnieszka Janik, Ewa Kurkin i Weronika Filipek

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie w konkursie! Zwycięzcom gratulujemy! Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu. Zainteresowanych zapraszamy do świetlicy szkolnej, gdzie można zobaczyć plakaty przygotowane przez uczestników konkursu. Szczególne podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia "Razem", które sponsorowało nagrody!

M. Gad, D. Kowalczyk