Eko akcja z POPP

W środę 28 października na świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne POPP z udziałem pań plastyczek z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej- była to kontynuacja warsztatów przeprowadzonych 17 października w  1 LO im B. Chrobrego w Pszczynie. Udział w warsztatach wzięło 22 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, rozpoczęliśmy spotkanie od prezentacji multimedialnej - „ Drugie życie przedmiotu”, poruszającej temat recyklingu. Następnie przystąpiliśmy do  tworzenie własnej torby papierowej z szarego papieru, alternatywy dla torb foliowych. Tak jak na wcześniejszych warsztatach każda torba musiała być oryginalna i niepowtarzalna- uczestnicy zabrali się do wymyślania wzorów na swoją torbę. Drukowanie odbyło się za pomocą przygotowanych szablonów z wykorzystaniem wałków, gąbek i farb akrylowych. Powstały piękne kolorowe prace, które sprawiły wiele przyjemności właścicielom.

Bardzo dziękujemy uczestnikom.

Magdalena Kunysz- Pudełko