FINAŁ SŁONECZNEGO TYGODNIA

W piątek 22 maja w Sali Widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury, odbył się finał „Słonecznego Tygodnia”, czyli XV Powiatowego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych. Tygodnia pełnego różnorodnych spotkań integracyjnych, konkursów i zawodów. W drugiej części  finału odbyło się rozdanie nagród oraz Koncert Laureatów XVII Powiatowego Przeglądu Piosenki Dla Ośrodków Kształcenia Specjalnego. Przegląd organizowany jest przez Zespół Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie pod honorowym patronatem Starosty Pszczyńskiego Pawła Sadzy. Stanowi coroczną prezentację dorobku artystycznego wychowanków placówek specjalnych i domów pomocy społecznej działających na terenie Powiatu Pszczyńskiego. Jego celem jest prezentacja osiągnięć muzycznych podopiecznych ośrodków oraz integracja dzieci i młodzieży poprzez muzykę, śpiew, taniec i wspólną zabawę . Ideą konkursu jest to, że wszyscy uczestnicy otrzymują nagrody rzeczowe i dyplomy bez względu na zajmowane miejsce. Przesłuchania konkursowe miały miejsce 19 maja. Zgłoszono w sumie 20 grup (101 uczestników). Uczestnicy występowali przed publicznością oraz przed jury, w którego skład weszli: zastępca burmistrza Pani Barbara Sopot – Zembok, Pani Joanna Wiktorko – pedagog muzyki i Pani Danuta Abramowicz - Heczko – pedagog. Laureatem nagrody Grand Prix został w tym roku Zespół „I nie ma mocnych” ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy przy ZS3S w Pszczynie. Tegoroczny "XVII Przegląd" został  dofinansowany ze środków Pszczyńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Stowarzyszenia "RAZEM". Organizatorzy przeglądu serdecznie dziękują Dyrektorowi Pszczyńskiego Centrum  Kultury Panu Michałowi Czernkowi, wolontariuszom z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie oraz wszystkim zaangażowanym osobom, opiekunom i nauczycielom, którzy pomogli i przyczynili się do sprawnego i udanego przebiegu imprezy.