JASEŁKA 2015- GRAND PRIX

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie zdobywcami nagrody GRAND PRIX tegorocznego XII Powiatowego Przeglądu Jasełek w Suszcu. Jasełka zaskoczyły zarówno jury i jak i widownię swoim niebanalnym pomysłem na przedstawienie tytułowego „Sekretu Bożego Narodzenia”. Główne role bowiem były przedstawione za pomocą naturalnych wielkości lalek animowanych przez szóstoklasistów. Wszystko przybrane muzyką, prostą scenografią i tekstem z przesłaniem. Dodatkowo występ ten został uświetniony energetycznym śpiewem i tańcem szkolnego chóru SŁONECZNY GOSPEL. Nie obyło się bez wzruszeń i owacji na stojąco. Poruszona Pani dyrektor GOKu w Suszcu- Agata Lisowicz- Wala występ ten podsumowała słowami: „Takich Jasełek u nas jeszcze nie było. Poczułam się jak w krakowskim teatrze.” Pełne dumy i szczęścia były również prowadzące grupę: Siostra Agnieszka Kozioł, Mirosława Gad, Radosława Langer-Skorupa i Patrycja Franecka. Szczególne podziękowania należą się Pani Magdalenie Pudełko z Powiatowego Ośrodka Pracy Pozaszkolnej za pomoc w tworzeniu lalek a także Stowarzyszeniu Na Rzecz Pomocy Uczniom z Upośledzeniem Umysłowym „Razem” przy ZSnr3S w Pszczynie za sfinansowanie dojazdu uczniów na Przegląd i Galę Laureatów.

Obejrzyj film