Fascynujący świat pszczół

Dnia 10 czerwca  w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych pt. „Fascynujący świat pszczół”, na których ukazane zostały niesamowite tajemnice i zwyczaje tych owadów. Wprowadziły one uczestników w podziw dla pszczół i tego jak ważną rolę odgrywają w życiu człowieka. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach, każde trwały ok. 60 min i obejmowały:
- zwyczaje pszczół i niesamowitą drogę od kwiatka do miodu,
- degustację miodu, oraz pyłku kwiatowego ( zwanego pyłkiem życia),
- własnoręczny wyrób przez uczestników świeczki z naturalnego wosku pszczelego,
- wyjątkowe w swoim rodzaju oglądanie żywych pszczół w ulu,
- drobne upominki ( słoiczek miodu, dyplom oraz świeczkę).

Dzieciom zajęcia bardzo się podobały. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wszystkich informacji dotyczących świata pszczół i wielkim zaangażowaniem wykonały świeczki z wosku pszczelego. Prowadzący zaraził wszystkich swoją pasją i pozwolił przełamać barierę lęku np. przed ukąszeniem.