"Różne oblicza wachlarzy"

W ramach innowacji pedagogicznej "Arteterapia- droga do radości" grupa uczniów gimnazjum uczestniczyła w dniu 12 listopada 2015 r. w warsztatach edukacyjnych pt.: "Różne oblicza wachlarzy" organizowanych przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie. W czasie zajęć  uczniowie zwiedzali ekspozycję muzealną "Chłodny powiew wachlarzy". Dowiedzieli się jak na przestrzeni wieków skonstruowane były wachlarze, jakie były techniki ich wykonania, jakie wykorzystywano materiały oraz dekoracje.  Uczniowie mieli możliwość poznać zapomnianą symboliczną "mowę wachlarzy". W drugiej części spotkania, grupa udała się do Stajni Książęcych, gdzie każdy mógł własnoręczne ozdobić swój wachlarz. Dziękujemy Dyrekcji Muzeum Zamkowego za umożliwienie udziału w warsztatach oraz  pracownikom za wspaniałe prowadzenie. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijać.

Aleksandra Pławecka- Brauntsch, Romana Baron