ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI- APEL

Za kilka dni bardzo ważna data w kalendarzu- 11 listopada– Święto Niepodległości. W naszej szkole 98 rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy w odświętnym, poetycko- muzycznym nastroju. Była to chwila lekkiej zadumy i radosnego śpiewania. Święto Niepodległości jest okazją do wyrażenia wspólnoty narodowej zgodnie ze słowami wiersza: „ wolność brzmi jak radosny ludzi śmiech...” Pogodne, pełne nadziei teksty piosenek ukazywały piękno naszej ojczyzny, dawały również nadzieję, że „wstaje nowy dzień”. Uczniowie klasy 4 i 5 szkoły podstawowej stworzyli ciekawą ilustrację teatralno- taneczną do prezentowanych wierszy i piosenek. Poezją próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania: Czym jest dla nas ojczyzna, patriotyzm, wolność? Czy potrafimy cieszyć się z wolności? Dzisiejsza uroczystość była dowodem, że potrafimy, czego wyrazem były: galowe stroje, kotyliony narodowe, wspólny śpiew i pogodna atmosfera.

„A wolność, to królestwo dobrych słów
Mądrych myśli, pięknych snów
To wiara w ludzi..”