Lekcja biblioteczna

We wtorek, 1 marca, klasa 3u wybrała się z wizytą do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie. Na miejscu przywitała nas pani Renata, która poprowadziła zajęcia. Zaczęliśmy od wysłuchania bajki o Tupciu Chrupciu, małej myszce z dużymi przygodami. Potem oglądaliśmy książeczki. I… Co można jeszcze robić w bibliotece?  Kolorowaliśmy bajkowe obrazki, układaliśmy puzzle i wieże z klocków, odpoczywaliśmy. Najbardziej zainteresował nas wiersz „Lokomotywa”… na tablecie. Oprócz słuchania tekstu, można było dołożyć węgla do pieca, nakarmić pasażerów, posłuchać odgłosów pociągu i zwierząt. Opowiadanie o kotce, w formie teatrzyku kamishibai, było dla nas nowością. Tak urozmaicona lekcja biblioteczna bardzo sią nam podobała. Mamy nadzieję, że znów będziemy mogli odwiedzić miejsce, gdzie bajki są pod różną postacią.

Karolina, Monika, Jasiu, Kamil, Kuba oraz

panie:  Monika Szczygieł i Beata Kobiór