POKAZ MOTYLI

Dnia 05 maja 2016r. gościliśmy w naszej szkole wyjątkowych, kolorowych gości- przepiękne motyle. Odbył się ciekawy pokaz, prezentowany przez pana Krzysztofa, który przybył do nas ze swoją wielką hodowlą motyli. Na wstępnie odbyła się prelekcja, dotycząca życia motyli, ich wyglądu, rozmnażania się oraz przeistaczania z gąsienicy w pięknego, barwnego owada. Dzieci mogły obejrzeć wiele okazów w gablotach oraz w terrarium, dotykały pustych, motylich kokonów, a także obserwowały jak motyle jedzą banana. Ponad to, nasi uczniowie mieli okazję podziwiać różnorodne gatunki motyli z całego świata. Niektóre z nich latały po naszej świetlicy, a nawet próbowały się zaprzyjaźnić z naszymi uczniami poprzez siadanie na ich rękach. Niewątpliwie był to dla wszystkich niezapomniany dzień, pełen wielu ciekawych informacji oraz radosnych przeżyć.