POKAZ MOTYLI-cd

Dnia 11 maja 2016r.  po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole motyle. Tym razem  interesujący pokaz  pana Krzysztofa, który przyjechał do nas aż z Krakowa, mogli zobaczyć uczniowie szkoły podstawowej „ L” i gimnazjum „ U”.  Odbyła się prelekcja, dotycząca życia motyli, ich wyglądu, rozmnażania się oraz przeistaczania z gąsienicy w pięknego, barwnego owada. Dzieci mogły obejrzeć wiele okazów w gablotach oraz w terrarium, dotykały pustych, motylich kokonów, a także obserwowały jak motyle jedzą banana. Ponad to mogli podziwiać różnorodne gatunki motyli z całego świata.  Uczniowie reagowali bardzo entuzjastycznie widząc żywe, latające po świetlicy motyle.