Finał Słonecznego Tygodnia

Wyjątkowo w czwartek, 19. 05, zakończyła się tegoroczna XVI już edycja Powiatowego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Słoneczny Tydzień”. Był to czas wspólnych zabaw, spotkań , konkursów. Bogaty program Tygodnia pozwolił wychowankom okolicznych ośrodków kształcenia specjalnego na wykazanie się swoimi umiejętnościami w różnych dziedzinach: sportowych, wokalnych, aktorskich, recytatorskich, plastycznych. Każde spotkanie miało swój wyjątkowy charakter. Obfitowało w szereg przeżyć i pozytywnych emocji. Jednym z ważniejszych wydarzeń ”Słonecznego Tygodnia” był XVIII Powiatowy Przegląd Piosenki i Twórczości Muzycznej „Słoneczne granie  i śpiewanie”, który miał miejsce we wtorek 17.05. Po wielu dniach słonecznych zmagań dotarliśmy do Finału, który odbył się w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury. Tradycyjnie finałowego dnia ogłoszono wyniki  oraz rozdano nagrody Powiatowego Przeglądu Piosenki. W  tegorocznym konkursie przyznano Grand Prix w dwóch kategoriach. W kategorii TEATR Grand Prix otrzymał zespół  URWISY Z ZAMCZYSKA ze  Specjalnego Ośrodka Edukacyjno-Leczniczo–Rehabilitacyjnego dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Rudołtowicach. Natomiast w kategorii ZESPOŁY MUZYCZNE Grand Prix zawędrowało do zespołu SŁONECZNI działającego w PG7 przy Zespole Szkół nr 3 im. J. Korczaka w Pszczynie. Ten dzień stał się również dniem „Święta Szkoły” Zespołu Szkół nr 3. Wyróżnieni uczniowie zostali nagrodzeni odznakami Janusza Korczaka - patrona naszej szkoły. Finał „Słonecznego Tygodnia” zakończył się oficjalnym jego zamknięciem, którego dokonał wicestarosta Pszczyński Krystian Szostak . Dziękując  wszystkim za wspaniałe i żywiołowe przeżycia mamy nadzieję na spotkanie za rok. Do zobaczenia!