Święto Szkoły

Do tradycji naszej placówki przeszły obchody  Święta Szkoły, przypadające podczas Finału Słonecznego Tygodnia. Jest to dzień szczególny, wyczekiwany, starannie przygotowywany i przeżywany bardzo uroczyście. Zgodnie z Ceremoniałem szkolnym Poczet Sztandarowy oraz przedstawiciele Samorządów składają kwiaty i znicz przy płycie poświęconej naszemu patronowi Januszowi Korczakowi. Dzięki Niemu Święto Szkoły ma taką formę - to dzień nagradzania, pochylania się nad dzieckiem. Jest to wyśmienita okazja do spojrzenia na całokształt pracy dydaktycznej i wychowawczej. Uczniowie nasi - w dowód uznania za całoroczny wysiłek zmierzający do kształtowania pozytywnych cech charakteru i postaw – zostają w tym dniu uhonorowani Tytułem „ Jak król Maciuś Pierwszy” oraz wyróżnieni Odznakami Korczakowskimi.

Wcześniej, w czasie roku szkolnego, stwarzanych jest wiele możliwości i okazji, aby uczniowie mogli wykazać się swoimi zainteresowaniami, umiejętnościami, zaangażowaniem, pokazać nie tylko co potrafią, ale także, że się starają. Osoby, które zasłużyły na wyróżnienie są wcześniej nominowane do nagród i odznak.

W tym dniu szczególnymi gośćmi są rodzice uczniów wyróżnionych i odznaczonych, którzy mogą zobaczyć swoje dziecko, również podczas występów.

Dzień ten jest okazją do podziękowania za codzienną pracę, serce, trud  naszych wychowanków. Ważne jest dla nas, aby dać każdemu dziecku możliwość odczuwania dumy z własnych osiągnięć, nawet najmniejszych,  wówczas bowiem uczą się cenić wysiłek włożony w realizację zadań, planów i obowiązków, otrzymują motywację do dalszej pracy.

W roku szkolnym 2015/2016  tytuł honorowy i odznakę  „JAK KRÓL MACIUŚ PIERWSZY”  otrzymują:

• Izabela Roszyk

• Monika Sokołowska

• Kamila Lajsner

• Magda Sitek

• Jakub Jazowy

Odznakami Korczakowskimi wyróżnieni zostają:.

w kategorii  OSIĄGAJĄCY SUKCESY .

• Jagoda Osękowska

• Patrycja Mincer

• Dominika Cierpioł

W kategorii MISTRZ DOBREGO ZACHOWANIA odznaczeni są:

•  Rafał Szostok

• Barbara Kajstura

• Karolina Góralczyk

• Maria Janosz

• Patrycja Muszyńska

• Wojciech Beer

• Lucyna Pękała

• Patrycja Mazur

• Aleksandra Sobierajska

• Mariusz Zielonka

W kategorii POSZUKIWACZ WIEDZY odznaczenie otrzymuje:

• Ewa Larysz

Wierzymy, że Święto szkoły ma duże znaczenie w kształtowaniu właściwych postaw i zachowań uczniowskich. Dla rodziców i wychowawców jest momentem dumy i wielkiego wzruszenia. Ufamy, że dzięki takim dniom nasi uczniowie stają się lepsi i mądrzejsi.

"Daj dzieciom dobrą wolę,
daj wysiłkom ich pomoc,
ich trudom błogosławieństwo.
Nie najłatwiejszą prowadź ich drogą, ale najpiękniejszą