Kameralne spotkania z muzyką

Kontynuując tradycję comiesięcznych spotkań z muzyką w Muzeum Zamkowym w Pszczynie uczniowie klas IV l, V l, VI l szkoły podstawowej w dniu 13 stycznia uczestniczyli w koncercie umuzykalniającym przygotowanym przez artystów Filharmonii Śląskiej. Tym razem temat, jak w karnawale przystało dotyczył tańców. Tańce polskie, takie jak polonez, krakowiak, mazur, oberek, oraz tańce różnych krajów: polka, walc, czardasz, habanera zostały wygrane na fortepianie,  wytańczone przez słuchaczy i wyśpiewane - bo, jak się okazało, muzykę taneczną można również wyśpiewać. Utwory usłyszeliśmy w wykonaniu mazzosopranistki Grażyny Bieniek-Żaak i barytonu Adama Żaaka. Całość jak zwykle świetnie prowadziła Pani Jolanta Schmidt.

Romana Baron