WYCIECZKA DO ZOO W CHORZOWIE

W środę, 8.06, uczniowie klas SP U oraz klasy 1-3 L wybrali się na wycieczkę do chorzowskiego ZOO. Przy pięknej pogodzie mogliśmy obejrzeć i zapoznać się z zwierzętami egzotycznymi różnych gatunków.  Podziwialiśmy dostojne wielbłądy, wysokie żyrafy, leniwego hipopotama, śmialiśmy się z harcy małpek.  Trochę z bojaźnią przyglądaliśmy się lwom i cętkowanym panterom. W innym miejscu słuchaliśmy skrzeczenia kolorowych papug. W egzotarium spotkaliśmy ciepłolubne rośliny i zwierzęta.  Po długiej wędrówce po ogrodzie dotarliśmy do miejsca, gdzie mieliśmy nadzieję spotkać największą atrakcję, czyli…  słonia. Niestety, nie zastaliśmy go. Wyjechał na planowane „wakacje” do szwajcarskiego ZOO. Zasmuceni usiedliśmy, by pocieszyć się pysznym lodami. Spacer po Ogrodzie zakończyliśmy kupnem drobnych pamiątek. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.