OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA I ŚWIATOWEGO DNIA WIEDZY O AUTYZMIE JAKO DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

W roku szkolnym 2015/2016 "Dzień Otwarty Szkoły" przypadł w czwartek 7 kwietnia br. Przybrał on zupełnie inny charakter niż miało to miejsce do tej pory. W związku z przypadającym w marcu Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa oraz przypadającym w kwietniu Światowym Dniem Wiedzy o Autyzmie, w ramach solidarności wyszliśmy z inicjatywą poszerzania wiedzy i świadomości społeczeństwa na ten temat.  Tego dnia uczniowie naszej szkoły oraz okolicznych szkół włączyli się  w zorganizowaną przez nas akcję. O godzinie 11.00 pojawili się na rynku mając na sobie niebieskie akcenty ubioru, aby podczas wspólnego zdjęcia okazać wsparcie i solidarność wobec osób dotkniętych autyzmem. W Pszczyńskim Domu Kultury odbyło się przedstawienie pt. "Życia garść" przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Spektakl odegrany został w tym dniu dwa razy: o 9.30 dla naszych uczniów i ich rodziców oraz o 11.30 dla zaproszonych gości. W ramach akcji w dniach 21.03 - 07.04.2016 r. można było podziwiać wystawę prac naszych uczniów, wykonanych m.in. w ramach innowacji "Arteterapia- droga do radości". Pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję:

• Szczególnie Dyrektorowi PCKul, za udostępnienie sali widowiskowej na wiele prób i występ;

• Panu Wicestaroście Krystianowi Szostakowi za gorące słowa wsparcia dla młodych aktorów oraz swoją obecność;

• Dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom SP1, SP2 oraz SP18, którzy pokazali, że nie jest  im obojętny problem osób z Zespołem Downa oraz z Autyzmem;

• Prezesowi Stowarzyszenia "RAZEM" za wsparcie finansowe.