DZIEŃ ZE ZDROWĄ ŻYWNOŚCIĄ

W środę, 29 marca br., zostaliśmy zaproszeni na „Dzień ze zdrową żywnością” do Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Pszczynie. Organizatorka, pani Monika Szmidt, wraz z uczennicami klasy 3a, zabrała nas w zdrową podróż po świecie owoców i warzyw. Nasi uczniowie obejrzeli prezentację, na której rozpoznawali owoce i warzywa. Kolorowanki i quiz to następny etap zabawy.  Dla rozluźnienia wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Witaminki”. A potem nastąpił moment najbardziej oczekiwany: robienie sałatki owocowej i soku jabłkowo-marchewkowego. Na każdym etapie wolontariuszki wspierały młodszych kolegów koleżanki.  Pomagała również opiekunka wolontariatu, pani Dorota Szklanny. Uczniowie z naszej szkoły bawili się wyśmienicie, zdrowo i … smacznie.

Bardzo dziękujemy pani Monice oraz gimnazjalistkom za wspólnie spędzony czas.

Uczniowie klas 4-6 u oraz 4-6 au wraz z wychowawcamii opiekunami.

Monika Szczygieł