DZIEŃ OTWARTY ZSZ

W dniu 21 marca 2017 r. w ramach Dnia Otwartego gimnazjaliści mieli okazję spojrzeć w przyszłość i podjąć decyzję dotyczącą dalszej edukacji i drogi zawodowej. Tego dnia odbyły się: cykl zajęć z preorientacji zawodowej, prezentacja oferty Szkoły Branżowej I stopnia, praktyczne zajęcia pokazowe oraz trening uwagi słuchowej według metody prof. Tomatisa.

Jako pierwsze odbyły się zajęcia z poradnictwa zawodowego prowadzone przez doradcę zawodowego- panią Mirosławę Kulczyk z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Pszczynie. Uczniowie klasy 3 zawodowej zaprezentowali swoje zawody w oparciu o przygotowane prezentacje multimedialne. Kucharze klasy 1 i 3 zawodowej oraz monterzy z wielkim zaangażowaniem pokazali swoje praktyczne umiejętności, a gimnazjaliści oprócz obserwacji wzięli aktywny udział w zajęciach. W atmosferze integracji wspólnie wykonali potrawy zgodnie z zasadami zdrowego żywienia.