Z MŁODYM KIEROWCĄ PO DOŚWIADCZENIE

W dniu 6 marca uczniowie szkoły zawodowej uczestniczyli w spotkaniu z policjantem – Specjalistą Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie- mł.asp. Krzysztofem Szukalskim. Celem spotkania było kształtowanie świadomości przyszłych kierowców i uczestników ruchu drogowego oraz omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ciekawa forma przekazu oparta na prezentacji multimedialnej oraz filmach przedstawiających skutki nadmiernej prędkości lub niezapięcia pasów bezpieczeństwa, pozwoliła sugestywnie zobrazować skutki zdarzeń drogowych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie zabierali głos, zadawali pytania i dzielili się własnymi doświadczeniami. Zaciekawienie wywołały gogle symulujące odurzenie alkoholem oraz narkotykami, dzięki którym młodzież mogła doświadczyć tego, jak spostrzega otoczenie osoba odurzona.

Na koniec spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w sytuacji wypadku drogowego. Otrzymali również odblaski poprawiające widoczność pieszego po zmierzchu.