Uroczystość poświęcona uczczeniu relikwii Świętego Stanisława Kostki 4 czerwca 2018 r

13-06-2018

Uroczystość  poświęcona uczczeniu relikwii Świętego Stanisława Kostki.

Dnia 4 czerwca 2018 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość uczczenia relikwii Świętego Stanisława Kostki. Celem uroczystości było przybliżenie uczniom sylwetki Świętego Stanisława Kostki – patrona młodzieży, rozwijanie umiejętności pracy w zespole, rozwijanie zdolności wokalnych, integracja uczniów oraz ukazanie wartości wiary i modlitwy.

Na początku powitano Księdza Kazimierza Sobola, wikariusza parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Boskiej Częstochowskiej w Pszczynie. Następnie zespół „Słoneczny Gospel” przywitał relikwie święte pieśniami: „Błogosław duszo moja Pana”, „Święty Stanisławie, patronie nasz” oraz „Święty uśmiechnięty”. Życie i dokonania Świętego Stanisława Kostki przedstawiono za pomocą prezentacji multimedialnej. Ksiądz Kazimierz Sobol przedstawił wybrane fakty i wydarzenia z życia Świętego Stanisława Kostki, wyjaśnił pojęcie „relikwiarz” i powiedział co się w nim znajduje oraz poprowadził modlitwę. Później uczniowie i nauczyciele ucałowali relikwie Świętego. Dzieci i młodzież złożyli na ołtarzu serduszka z prośbami do Świętego i oddali cześć relikwiom.

Na koniec spotkania Ksiądz Kazimierz udzielił wszystkim błogosławieństwa.