Szkolne koło PTTK

logo Polskiego Towarzystwa Turystuczno-Krajoznawczego PTTK

logo Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK)

Opiekunowie Szkolnego Koła PTTK: Elżbieta Kokoszka, Tomasz Lach i Małgorzata Rok

Rok szkolny 2022/2023

Zapraszamy Was do udziału we wszystkich organizowanych wycieczkach i rajdach i serdecznie witamy nowych członków.

Rok szkolny 2021/2022

Rozpoczynamy kolejny rok działalności Szkolnego Koła PTTK „TURYŚCI”. Mamy nadzieję, że mimo panoszącego się od dwóch lat wirusa, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności uda się nam zorganizować ciekawe wycieczki i pokazać kolejne nieznane Wam miejsca.

W tym roku mamy dla Was propozycję, oprócz sobotnich wycieczek w góry i nie tylko, proponujemy Wam udział w Innowacji pedagogicznej „Wędrując poznajemy najbliższą okolicę”. Jest to niezwykle ciekawy projekt, którego inicjatorem jest jeden z opiekunów naszego koła Pan Tomasz Lach. Pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia obiecał nam znany Wam z naszych wyjazdów Przewodnik Pan Marian Jędrysik.

Rok szkolny 2020/2021

Witamy nowy rok szkolny 2020/2021. Zapraszamy wszystkich do wspólnego spędzania czasu z naszym Szkolnym Kołem PTTK „TURYŚCI” na wycieczkach pieszych, rowerowych i autokarowych. Zachęcamy naszych stałych członków do aktywnego udziału we wszystkich organizowanych przez nas imprezach. Zapraszamy też nowe osoby, które chciałyby wspólnie z nami wędrować, poszerzać swoje wiadomości i umiejętności, poznawać ciekawych ludzi i aktywnie spędzać czas.

Zachęcamy Was do zgłaszania własnych propozycji wycieczek ale też do obserwowania tych zamieszczanych na naszej stronie. Pani Magda Kunysz – Pudełko zaproponowała nam udział w akcji „Kamyki”. Jest to super pomysł i chętnie z niego skorzystamy.

Wędrówki czas zacząć!

Do zobaczenia!

Rok szkolny 2019/2020

Rozpoczął się nowy rok szkolny a dla nas nowy sezon turystyczny. W czerwcu pożegnaliśmy Monikę, Patrycję, Agnieszkę i Iwonę. Dziewczyny zakończyły naukę w szkole. Było trochę smutno jak to przy pożegnaniach ale wiedzieliśmy, że zawsze mogą nas odwiedzić, wziąć udział w naszych wyjazdach. Niestety we wrześniu musieliśmy pożegnać na zawsze naszą koleżankę Iwonę. Była czynnym członkiem naszego Koła. Uczestniczyła w prawie wszystkich wyjazdach. Zawsze uśmiechnięta, radosna. Na każdym dwudniowym wyjeździe stawiała się z plecakiem zapakowanym różnymi rzeczami po sam czubek głowy. Dlaczego? Żeby później móc dzielić się z innymi gdyby czegoś ze sobą nie zabrali. Zawsze chętna do pomocy i otwarta na nasze, czyli opiekunów propozycje. Będzie nam wszystkim bardzo Jej brakowało. Może zostanie naszym Aniołem Stróżem? Żegnamy Cię z wielkim żalem Iwonko!

Rok szkolny 2018/2019

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Rozpoczął się nowy rok szkolny a z nim nasze wędrówki, wycieczki, rajdy, nowe  pomysły na spędzanie wolnego czasu. Zapraszamy do naszego Szkolnego Koła PTTK nowych członków. Pożegnaliśmy Mateusza, będzie nam go brakowało. Mamy nadzieję, że on sam ,jeszcze za nami zatęskni. A teraz ciekawostka: nasza ubiegłoroczna aktywność została doceniona przez Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej. W galerii zdjęć XX Górskiego Rajdu Pieszego poniżej możecie zobaczyć Dyplomy, a uczestnicy wrześniowego Rajdu mogą pochwalić się fajnymi upominkami.

Rok szkolny 2017/2018

Zapraszamy chętnych do naszego Szkolnego Koła PTTK i prosimy trzymajcie kciuki za pogodę w czasie naszych wycieczek aby ten rok szkolny okazał się słoneczny i sprzyjający wędrówkom.

•  XIX Rajd Górski
  •  Wycieczka na Klimczok i Szyndzielnię
  •  Wycieczka do Żywca
  •  Wycieczka do Sztolni Czarnego Pstrąga
  •  Dwudniowy wyjazd do Kopalni Soli w Bochni
  •  Wycieczka na sanki na przełęcz Karkoszczonkę
  •  Kulig w Brennej
  •  Warsztaty ekologiczne „Tajemnice lasu”
  •  XIV Rajd rowerowy wokół Jeziora Goczałkowickiego
  •  Wycieczka rowerowa do Promnic i Smolarni
  •  Industriada – W Fabryce porcelany
  •  Wycieczka do Doliny Prądnika „Szlakiem nietoperzy”
  •  Wakacje – Wycieczka do Wisły na Trzy Kopce
  •  Wakacje – wycieczka do Wisły Uzdrowiska „Zdobywamy Stożek”

Rok szkolny 2016/2017

Opiekunami naszego Koła PTTK "Turyści" w tym roku szkolnym są Pani Małgorzata Rok i Pan Tomasz Lach.
Zapraszamy chętnych! Miejsce znajdzie się u nas dla każdego kto lubi przygodę, nie straszna mu brzydka pogoda i trudy wędrowania! Czekamy na Was!.

Zrealizowane wyjazdy:

•  Ognisko szkolne „Razem weselej”
  •  XVIII Rajd Górski „Damy radę !?”
  •  Wycieczka do Krakowa warsztaty - „Świąteczne bombki”
  •  Wycieczka do Wisły – „Śladami Adama Małysza”
  •  Wycieczka do Ogrodzieńca „W poszukiwaniu zaginionych rycerzy”
  •  Wycieczka na Górę Żar „W elektrowni wodnej”

Rok szkolny 2015/2016

W styczniu 2016 roku na terenie naszej szkoły zostało powołane do życia Szkolne Koło PTTK "TURYŚCI". W jego skład weszli uczniowie klas gimnazjalnych, zawodówki i SPDP - ów. W sumie 21 uczniów chętnych do uprawiania różnych form turystyki. O tym jak ciekawie można spędzać wolny czas opowiedział uczniom Pan Krzysztof Wawrzyczek  przewodnik turystyczny z Oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej. Zapoznał także uczniów z podstawowymi przepisami prawnymi dotyczącymi zasad bezpieczeństwa w czasie wycieczek, z uprawnieniami jakie daje im posiadanie legitymacji członkowskiej PTTK, a także opowiedział o możliwości zdobywania odznak górskich, tzw. książeczkach GOT ( Górskie Odznaki Turystyczne ). Na apelu w marcu uroczyście wręczono uczniom legitymacje PTTK i odznaki i przyjęto w poczet członków Oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej.

Zrealizowane wyjazdy:

•  Wycieczka ze Szkolnym Kołem PTTK – „Zdobywamy Kozią Górkę”
  •  XII Rajd rowerowy wokół Jeziora w Łące
  •  Wycieczka na Szyndzielnię „Góry we mgle”

Inne zrealizowane wyjazdy - przejdź do strony: