Szkolne koło PTTK

Rozpoczął się kolejny rok szkolny 2017/2018. W czerwcu pożegnali się z nami: Klaudia, Dominik, Artur i Mateusz z klasy zawodowej. Szkoda bo fajnie się z nimi wędrowało. Teraz weszli na nowy szlak zwany "dorosłe życie". Trzymamy za nich kciuki i życzymy POWODZENIA!
A w naszym Kole pojawili się nowi członkowie: Krzysztof, Paulina, Jakub, Klaudia, Kinga i Klaudia. Witamy ich serdecznie i mamy nadzieję, że będą się dobrze z nami bawili, a wspólne  wędrówki nie będą dla nich zbyt męczące.
Opiekunami naszego Koła PTTK "Turyści" w tym roku szkolnym są Pani Małgorzata Rok i Pan Tomasz Lach.
Zapraszamy chętnych! Miejsce znajdzie się u nas dla każdego kto lubi przygodę, nie straszna mu brzydka pogoda i trudy wędrowania! Czekamy na Was!

W styczniu 2016 roku na terenie naszej szkoły zostało powołane do życia Szkolne Koło PTTK "TURYŚCI". W jego skład weszli uczniowie klas gimnazjalnych, zawodówki i SPDP - ów. W sumie 21 uczniów chętnych do uprawiania różnych form turystyki. O tym jak ciekawie można spędzać wolny czas opowiedział uczniom Pan Krzysztof Wawrzyczek  przewodnik turystyczny z Oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej. Zapoznał także uczniów z podstawowymi przepisami prawnymi dotyczącymi zasad bezpieczeństwa w czasie wycieczek, z uprawnieniami jakie daje im posiadanie legitymacji członkowskiej PTTK, a także opowiedział o możliwości zdobywania odznak górskich, tzw. książeczkach GOT ( Górskie Odznaki Turystyczne ). Na apelu w marcu uroczyście wręczono uczniom legitymacje PTTK i odznaki i przyjęto w poczet członków Oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej.

Członkowie Szkolnego Koła wzięli udział w następujących imprezach:

1. Wycieczka na górę Żar

2. Wycieczka do Ogrodzieńca

3. Wycieczka do Wisły

4. Wycieczka do Krakowa

5. Rajd

6. Ognisko szkolne

7. Wycieczka na Szyndzielnię

8. XII Rajd rowerowy "Poznajemy okolice Jeziora Goczałkowickiego"

9. Wycieczka ze szkolnym kołem PTTK

10. XIX Rajd Górski " Do Źródeł Olzy"

11. Wycieczka na Klimczok i Szyndzielnię.

12. Wycieczka do Żywca

13. Wycieczka do Sztolni Czarnego Pstrąga

14. Wycieczka do Bochni

15. Wycieczka na Przełęcz Karkoszczonke