Wycieczka na Przełęcz Karkoszczonke 21 lutego 2018.

W środę 21 lutego pojechaliśmy w góry na sanki. Wyjazd był o godzinie 8.00, wróciliśmy do szkoły o 14.00.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Kościoła matki Boskiej Szczyrkowskiej w Szczyrku. Była tam grota i studnia z cudowną wodą, a także Kapliczka z drzewem na którym małej dziewczynce ukazała się matka Boska. Później pojechaliśmy na parking z którego szliśmy na Przełęcz Karkoszczonkę. Pan przewodnik mówił nam jak należy zachowywać się w górach, jak powinniśmy wchodzić i schodzić żeby było bezpiecznie. Jak doszliśmy na przełęcz mieliśmy chwilę odpoczynku w schronisku i mogliśmy zjeść śniadanie i wypić herbatę. Później szaleliśmy na górce, jeździliśmy na sankach i jabłuszkach.. Zmęczeni wróciliśmy do schroniska żeby się ogrzać. Później musieliśmy już wracać do szkoły.
  Ta wycieczka była bardzo fajna i fajnie się bawiliśmy.
                                                                                                        Magda Sitek kl 2gl.