Biblioteka

Chcąc poszerzyć swoją wiedzę, rozwinąć zainteresowania czytelnicze i kulturalne można zapoznać się z poniższymi propozycjami portali internetowych. Z zebranych tu pozycji skorzystają i młodsi, i starsi uczniowie.

Przejdź na strony:

Stroną, którą należy polecić jest strona "wolnelektury.pl". Na tej witrynie jest dostęp do sporej ilości lektur, znanych Wam bardziej lub mniej.  Są tam zakładki, z których nas będzie interesować głównie Literatura, audiobooki i motyw w literaturze. Są też dostępne różne sposoby, na jakie możemy zapoznać się z tekstem:

• Pierwszy z nich, to ściągnięcie tekstu w formacie pdf lub innych;
  • Inny sposób, to wydruk tekstu;
  • Ciekawą wersją jest czytanie online;
  • Dostępne jest również audio, gdzie możemy wysłuchać czytanego tekstu;
  • W audiobookach, obok innych, jest zawsze forma audio;.
  • W literaturze i audiobookach mamy możliwość szukania według  autora, epoki, gatunku i rodzaju;
  • Zakładka /motyw/ opisuje znane motywy, które przewijają się w literaturze. Można szukać według alfabetu;
  • We wszystkich utworach mamy literaturę według autora i wymienione jego dostępne utwory.

W trakcie korzystania mogą pojawić się prośby o wsparcie. Nie przejmujcie się, korzystajcie dalej.

Oto strona  internetowa, dzięki której można na chwilę oderwać się od codziennej pracy i spędzić czas z szeroko pojętą kulturą.

• https://ninateka.pl - oferuje dostęp płatny lub bezpłatny (trzeba wybrać opcję) do kilku dziedzin sztuki i kultury m.in. teatru, muzyki, filmu, literatury.

Naszym najmłodszym uczniom chciałam polecić słuchowiska, czytane przez osoby znane nam z telewizji. Powstały one w ramach  w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Są to krótkie teksty, najbardziej znanych autorów. Na przykład:

W ramach krótkich powtórek, dla młodzieży przygotowano serię na temat sławnych ludzi. Obok rozważań naukowych znajdziemy tam krótkie notki biograficzne:

Oto inne spojrzenie na znane nam tytuły w audycji radiowej:

Dostępne fragmenty koncertów muzyki poważnej (i nie tylko).

Seria Co Ty wiesz o nauce? przybliża nam tajemnice mózgu, fizyki czy genetyki:

Na opisywanej stronie, znajdziemy sporo różnych treści, utworów i filmów. Proszę tylko pamiętać, by zaznaczać opcję „bezpłatne”.