Rekrutacja

Warunkiem przyjęcia ucznia do Szkoły Podstawowej nr 23 Specjalnej jest posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niepełnosprawność intelektualną lub niepełnosprawności sprzężone, z których jedną jest niepełnosprawność intelektualna.

Warunkiem przyjęcia ucznia do Branżowej Szkoły I Stopnia nr 4 Specjalnej jest posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niepełnosprawność intelektualną lekkiego stopnia lub niepełnosprawności sprzężone, z których jedną jest niepełnosprawność intelektualna lekkiego stopnia.

W przypadku kandydata do Szkoły Specjalnej Przydposabiającej do Pracy niezbędne jest posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niepełnosprawność intelektualną umiarkowanego lub znacznego stopnia, lub niepełnosprawności sprzężone.

Zapisów uczniów do szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie można dokonywać w każdym momencie roku szkolnego i odbywają sie one na podstawie wniosku o przyjęcie do szkoły, złożonego w sekretariacie szkoły wraz z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Szkoła nie prowadzi elektronicznego postępowania rekrutacyjnego do klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej ani nie ogłasza list kandydatów.

Za zapewnienie miejsca w szkole wszystkim realizującym obowiązek szkolny i obowiązek nauki dzieciom i młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, zamieszkującym na obszarze naszego powiatu odpowiada Rada Powiatu Pszczyńskiego (art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).

Zapisy do szkoły wraz z początkiem roku szkolnego

W związku z koniecznością przygotowania projektu organizacyjnego na nowy rok szkolny, w miarę możliwości prosimy o jak najwcześniejsze zapisy uczniów (kwiecień - czerwiec).

Najpóźniej do dnia 20 sierpnia złożony wcześniej wniosek o przyjęcie do szkoły należy uzupełnić o:

• potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o przystąpieniu do egzaminu ósmoklasisty - w przypadku kandydatów do klasy 1 szkoły ponadpodstawowej;
  • potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię świadectwa promocyjnego - w przypadku pozostałych kandydatów.

W przypadku kandydata do Branżowej Szkoły I Stopnia nr 4 Specjalnej  prosimy o przedłożenie do dnia 25 sierpnia zaświadczenia lekarskiego (skierowanie wydawane w sekretariacie) o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 25 sierpnia, do godz. 15.00, wskazując na przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie składa się dyrektorowi szkoły, nie później niż do 25 września. Nieprzedłożenie do 25 września zaświadczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.

Do pobrania: