Projekt "Power"

W ramach działań Fundacji Rozwoju Systemu  Edukacji (FRSE), nasza szkoła zakwalifikowała się do programu POWER. W związku z pozyższym ogłaszamy nabór do projektu „Apetyt na Życie” realizowanego w ramach “Ponadnarodowej mobilności uczniów” - Nabór IV.

Przedstawiamy najważniejsze informacje o projekcie i mobilności:

• Uczniowie będą realizować projekt w Hiszpanii w miejscowości Vinaros, w dniach 19.09.2022-23.09.2022 we współpracy tamtejszą szkołą specjalną CEE Baix Maestrat.
  • W ramach projektu uczniowie wezmą udział w mobilności, w trakcie której zorganizowane będą warsztaty na temat kultury kulinarnej i tradycji kraju przyjmującego – Hiszpanii.
  • Uczniowie wzbogacą również swój warsztat pracy poprzez zajęcia praktyczne jak również odwiedziny w lokalnym zakładzie pracy związanym z gastronomią.
  • Uczniowie rozwiną umiejętności językowe, cyfrowe i społeczne poprzez pracę w grupie międzynarodowej.

Udział w projekcie jest całkowicie sfinansowany ze środków europejskich przyznanych przez FRSE i uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów związanych z jego realizacją

Projekt skierowany jest do uczniów naszej szkoły będących uczniami od klasy 6 do ukończenia edukacji w naszej szkole, którzy jak dotąd nie brali udziału w projektach POWER, ma charakter kulinarno-kulturowy i jest ukierunkowany na jak najlepsze poznanie kultury hiszpańskiej oraz tradycji kulinarnych.

W projekcie może wziąć udział 12 uczniów.

Do pobrania:

Zapraszamy do polubienia strony projektu Apetyt na Życie. Strona prezentuje realizację projektu POWER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów finansowanego z Funduszy Europejskich.