Wyjazd do Teatru Śląskiego

Teatr Śląski – śpiewamy kolędy.

Dzień 22 grudnia spędziliśmy w Katowicach w Teatrze Śląskim, słuchając kolęd w wykonaniu aktorów tego Teatru. Wcześniej wzięliśmy udział w Jarmarku Świątecznym zorganizowanym na Rynku w Katowicach. Ceny wszystkich prezentowanych produktów były niestety tak wysokie, że ograniczyliśmy się tylko do oglądania i wzdychania. Bardzo ciekawe były jednak Szopki i różnego rodzaju stanowiska z poruszającymi się figurkami. Koncert kolęd w którym uczestniczyliśmy organizowany był 27 raz. Pan Tomek oraz część członków naszego Koła brała w nim udział dwa lata temu. Scena była świątecznie przystrojona, wszyscy występujący i oglądający, odświętnie ubrani. Magia świąt działała bez zarzutu. Na koncercie prezentowali także swoje umiejętności uczniowie z szkół muzycznych i różnych Ognisk pracy pozaszkolnej. Była więc gra na instrumentach, śpiew, a także taniec. Śpiewaliśmy wraz z wykonawcami kolędy, myśląc: jak cudowny czas przed nami. Naszym marzeniem było żeby nasz szkolny Gospel też kiedyś mógł wystąpić na deskach tego Teatru śpiewając kolędy. Przygotowani duchowo do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, wróciliśmy do domu. Zapraszamy chętnych za rok do wspólnego wyjazdu.