Wyjazd na sanki na Biały Krzyż 19.02.2020r.

Nasi uczniowie znowu cieszyli się piękną górską zimą!  W środę 19 lutego 2020r nasi uczniowie wzięli udział w szkolnej wycieczce w góry. Tym razem radość ze ślizgania się na sankach , ślizgach i innych ślizgowych sprzętach  uskuteczniliśmy na Białym Krzyżu.
Całą przygodę zaczęliśmy od wyjazdu autokarem sprzed budynku naszej szkoły o godzinie 9.00. Towarzyszący nam wspaniały przewodnik pan Krzysztof Wawrzyczek od momentu wyjazdu ciekawie opowiadał nam o mijanych po drodze wioskach i miasteczkach  a także ciekawych miejscach i wydarzeniach.
Do wspaniałych humorów jakie podekscytowani perspektywą zabawy i przygody uczniowie zabrali już z domów przyczyniła się również cudowna pogoda. Słoneczko towarzyszyło nam cały dzień a dość wysoka temperatura sprawiła że nikt nie „marudził„ z powodu zimna
Autobus wygodnie dowiózł nas na parking przy samym stoku. Kompleks narciarski „Biały Krzyż” znajduje się w Szczyrku na malowniczo położonej Przełęczy Salmopolskiej (934 m n.p.m.) znanej również pod nazwą Biały Krzyż. Jest to jedno z najpiękniejszych zakątków w Beskidach gdzie najdłużej leży śnieg. Trasy zjazdowe są przeznaczone dla osób rozpoczynających przygodę z nartami czy snowboardem, jak i tych którzy już jeżdżą. Na miejscu można znaleźć wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, pokoje gościnne oraz bazę gastronomiczną. Obok trasy narciarskiej znajduje się również miejsce gdzie można poślizgać się na sankach czy ulepić bałwana.
Ślizgowe szaleństwo odbywało się na specjalnie wydzielonej w tym celu części stoku. Po kilkudziesięciu minutach zjazdów i wdrapywania się na szczyt ze swoim sprzętem uczniowie mieli czas na odpoczynek , mały posiłek i ciepłą herbatę  w punktach gastronomicznych na stoku. Po zregenerowaniu sił wróciliśmy jeszcze na kilka zjazdów po czym  w okolicach godziny  12.45 rozpoczęliśmy powrót do szkoły.
Cieszymy się bardzo iż pomimo bardzo ciepłej zimy w tym roku już drugi raz w tym roku udało nam się białe szaleństwo. Uczniowie szczęśliwi i zadowoleni powrócili w dobrych nastrojach a jedyny „negatywny” komentarz  jaki padł z ich ust to … „szkoda że tak krótko i że już musimy wracać”.
Niestety  tak to już jest że wszystko co dobre kiedyś się kończy. Już nie możemy doczekać się następnych wyjazdów!!!!!
See you next time :)