Wyjazd do Teatru Lalek w Bielsku-Białej.

Relacja z wyjazdu do Teatru Banialuka – 11.11.2018

11 listopada byliśmy na wycieczce w Bielsku Białej. Celem naszego wyjazdu był Teatr Banialuka, w którym oglądaliśmy przedstawienie pt. „Tuwim i …..”. Bardzo podobały nam się śpiewane wiersze Juliana Tuwima: Lokomotywa, Okulary, Abecadło, Rzepka, Pstryk i inne.  Na początku przedstawienia było bardzo uroczyście. Wszyscy wstaliśmy i odśpiewaliśmy Hymn Państwowy ponieważ właśnie w tym dniu wypadała 100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Najśmieszniejszy był wiersz Rzepka. Zaciekawiła nas też tablica szkolna z różnymi wzorami z fizyki i matematyki. Po przedstawieniu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Trochę też zwiedzaliśmy Bielsko. Przed przedstawieniem byliśmy na Nowym Rynku, a po poszliśmy na Stary Rynek.

Byliśmy też na obiedzie po którym szczęśliwie wróciliśmy do Pszczyny. Bardzo nam się ta wycieczka podobała. Czekamy na kolejną.

Monika Hawełka kl. 8l i Karolina Góralczyk kl. 3gu.