XX Górski Rajd Pieszy Młodzieży Powiatu Pszczyńskiego 29.09.2018. Beskid Mały

W sobotę 29 września braliśmy udział w Rajdzie. Tym razem wędrowaliśmy po Beskidzie Małym. Zbiórka była na parkingu koło Kościoła Podwyższenia Krzyża Św. o godz. 6.50. Nasza grupa liczyła 10 osób. Autobusem jechali też z nami uczniowie z innych szkół. Tym razem naszym przewodnikiem był Pan Marian Jędrysik. Byliśmy ubrani solidnie, na cebulkę bo było zimno. Jednak gdy  zaczęliśmy iść zrobiło się cieplej. Mieliśmy kilka postojów na posiłek. Dłuższa przerwa była gdy rozwiązywaliśmy zadania konkursowe. Po konkursie poznałyśmy trzy nowe koleżanki z innej szkoły Natalię, Olę i Gosię, które lubiły się wygłupiać. Po dojściu do Mety, która znajdowała się przy Schronisku na Laskowcu, wypiliśmy herbatę i trochę się rozgrzaliśmy. Później było ogłoszenie wyników konkursu, krótki odpoczynek i rozpoczęliśmy zejście do autobusów. Niestety było ono bardzo strome i schodziliśmy prawie godzinę. Było bardzo fajnie i wesoło pomimo zimna, ale słońce też nam trochę świeciło.

Sandra i Paulina klasa 3gl

A oto relacja Moniki z klasy 3 SPDP:

W sobotę odbyła się wycieczka w Beskid Mały. Wędrowaliśmy po pięknych górach, wdychaliśmy cudowne świeże powietrze, podziwialiśmy widoki. Pan Przewodnik przygotował dla nas quiz dotyczący rejonu po którym wędrowaliśmy. Pan Tomek i Pani Ela trochę nam pomagali. Na Mecie otrzymaliśmy Dyplomy, a zwycięzcy Rajdu nagrody. Po trudach marszu zjedliśmy kanapki i napiliśmy się ciepłej herbaty.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wycieczki.