XXI Rajd Dzieci i Młodzieży Powiatu Pszczyńskiego

Po raz kolejny członkowie naszego Szkolnego Koła wzięli udział w Rajdzie organizowanym przez Odział PTTK Ziemi Pszczyńskiej i Burmistrza Miasta Pszczyna.

Niestety tym razem pogoda nam nie dopisała. Cały czas padał deszcz a na Hali Rysianka mgła ograniczała widoczność. Gdyby jednak uruchomić wyobraźnię to z Hali mielibyśmy piękny widok na Pilsko, Babią Górę a nawet Tatry. Trasę pokonywaliśmy czarnym szlakiem ze Złatniej  Huty. Przewodnik opowiadał mnóstwo ciekawych rzeczy. Jednak większość uczestników koncentrowała się na omijaniu błota. Chociaż  zadawane przez uczniów pytania wskazują, że jednak słuchali. W schronisku czekała na nas ciepła herbata i zupa. Po podsumowaniu Rajdu i wręczeniu pamiątkowych dyplomów ruszyliśmy w drogę powrotną. I nagle okazało się, że jednak lepiej jest wchodzić do góry niż schodzić w dół. Jesteśmy jednak zaprawioną w boju grupą. Mimo iż ani na chwilę nie opuszczał nas deszcz nie opuszczał nas tez dobry humor. Zmęczeni, ubłoceni ale jednak bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu. Nikt nie narzekał, nie marudził. A tata Zuzi naszej koleżanki, który był z nami powiedział, że chętnie zostałby członkiem naszego Koła tak mu się podobało.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w naszych wyjazdach.