Wyjazd do Teatru Śląskiego na przedstawienie "Oskar i pani Róża"

Dwa kolejne piątki Nowego Roku  4  i 11 stycznia uczniowie naszej szkoły spędzili w teatrze w Katowicach. W pierwszym przypadku był to wyjazd integracyjny z rodzicami. Przedstawienie w którym brali udział uczniowie i rodzice to „W 80 dni dookoła świata” na podstawie książki Juliusza Verne. Było to barwne, niezwykle wesołe przedstawienie z ciekawymi i jednocześnie śmiesznymi postaciami i bardzo dobrą muzyką oraz skocznymi piosenkami. Na scenie cały czas coś się działo, nie było czasu na nudę. Wybudowana na scenie sadzawka dostarczała dodatkowych wrażeń osobom siedzącym w pierwszych rzędach. Wszyscy wrócili zadowoleni i zachwycenie przedstawieniem, aktorami i samym Teatrem.

Drugi wyjazd to już była poważna sztuka „Oskar i pani Róża”. Trudny temat, nastrój poważny ale z pozytywnym przesłaniem. Gra aktorów wspaniała. Po obejrzeniu sztuki było o czym rozmyślać i dyskutować. I z tego przedstawienia wszyscy wrócili zadowoleni tyle, że w bardziej nostalgicznym nastroju.

Obydwa wyjazdy były bardzo udane i dostarczyły niezapomnianych wrażeń.