Wycieczka do Krakowa

W piątek 9 grudnia członkowie Szkolnego Koła PTTK wraz z Samorządem Uczniowskim gimnazjum i szkoły zawodowej uczestniczyli w wycieczce do Krakowa połączonej z warsztatami malowania bombek. Nudno nie było, po prostu nie mieliśmy na to czasu. Podróżowaliśmy autokarem z Panem Piotrem, który nas szczęśliwie zawiózł i przywiózł, sumiennie pilnując czy zapięliśmy pasy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pamiątkowego zdjęcia pod ziejącym ogniem Smokiem Wawelskim (jednak nie udało się uchwycić tego na zdjęciu, szkoda). Następnie spacer nad Wisłą na Wawel. Oczywiście najważniejszy punkt programu po tak długiej podróży, czyli zwiedzanie toalet zamkowych. Pamiątkowe zdjęcia robione w otoczeniu krużganków wawelskiego zamku. Zwiedzanie Katedry i przejście Drogą Królewską na Rynek. Zwiedzanie Sukiennic i oczy wielkie jak u Shreka na widok cen dla nas z kosmosu. Świąteczny Jarmark gdzie niektórzy z nas dokonali drobnych(!!!!!!!) zakupów -  Monika kupiła lizak za 16 złoty. Mieliśmy też okazję wysłuchać hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. Widać to dokładnie na zdjęciach. I nareszcie... ulica Floriańska i wymarzony McDonald, gdzie mogliśmy nareszcie chwilę odpocząć. Wszyscy rzucili się na jedzenie. Byliśmy już porządnie wygłodzeni. Powrót ulicami Krakowa do autokaru i tłumy ludzi. Podziwianie szklanego mima i świątecznych dekoracji miasta. I najważniejszy punkt programu - warsztaty malowania własnej bombki, którą po wyschnięciu i zapakowaniu zabraliśmy do domu. Całą wycieczkę dokumentowała Pani Kinga. Więcej pięknych zdjęć znajdziecie w relacji z wycieczki opiekunki Samorządu Uczniowskiego Pani Małgosi Błąkały. Było ciekawie i niestety bardzo szybko. Tempo nadawała Justyna, chociaż  i tak była później bardzo zmęczona. Z kolei Dominik uratował sytuację komórkową dzięki przenośnej baterii. Było wesoło, momentami nawet bardzo śmiesznie. Teraz pozostaje tylko życzyć wszystkim Wesołych Świąt i równie ciekawych wyjazdów w przyszłym roku. Oczywiście z nami!