X Śląski Rajd Turystyczny BEZ BARIER

W sobotę 28 września członkowie Szkolnego Koła PTTK TURYŚCI wzięli udział w Rajdzie organizowanym przez PTTK O/Mysłowice, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Oddział Miejski Sosnowiec. Patronat nad Rajdem sprawował Marszałek Województwa Śląskiego, Śląska Organizacja Turystyczna, TVP3 Katowice, Dziennik Zachodni i Wójt Gminy Brenna.

Nasi uczniowie biorący udział w/w Rajdzie mieli możliwość podziwiać piękno okolic Brennej. Idąc wraz z przewodnikiem zielonym szlakiem odwiedzili Chatę Grabowa , wieżę widokową na Starym Groniu, Horzelicę by wędrówkę zakończyć w Brennej.

Meta Rajdu znajdowała się w Parku Turystyki przy amfiteatrze gdzie na uczestników czekała ciepła grochówka, kiełbasa z rożna i herbata. Oprócz tego każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek i mapę Beskidu Śląskiego. Cała grupa,  pamiątkowy puchar i proporczyk.

W amfiteatrze odbywały się występy umilające uczestnikom odpoczynek. Pogoda była super! Nowi kandydaci do naszego Koła: Michał, Alan, Dominika i Tomek sprawdzili się na medal. Czego dowodem są zdjęcia robione przez p. Tomka.