Zajęcia z Hipoterapii

15-06-2018

Hipoterapia jest sposobem terapii i rehabilitacji polegającym na kontakcie z koniem , jeździe konnej i ćwiczeniach na koniu. Jest to metoda doskonale uzupełniająca wszystkie inne oddziaływania rewalidacyjne i rehabilitacyjne, a jej uniwersalność polega na jednoczesnym oddziaływaniu na sferę ruchową, emocjonalną, społeczną, intelektualną  i sensoryczną.

Nasza szkoła organizuje zajęcia z zakresu hipoterapii od 2012 roku do chwili obecnej. Zajęcia odbywają się w miesiącu maju i czerwcu w ośrodku „Promyk” pod okiem wykwalifikowanego terapeuty. Uczestniczą w nich dzieci najmłodszych klas. Dzieci z radośćią i zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach. Każde spotkanie jest dla nich wielkim przeżyciem. Zajęcia z hipoterapii pełnią nie tylko ważną rolę terapeutyczną. Są też formą miłego spędzania czasu. Ponadto nasi uczniowie uczą się odpowiedniego, bezpiecznego obcowania z tak dużym zwierzęciem jakim jest koń poprzez obserwację jego zachowań i reakcji oraz podanie poczęstunku – sucharka.

Zajęcia z hipoterapii są możliwe dzięki finansowemu wsparciu

Stowarzyszenia „Razem”

Ewa  Golda