Wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu

15-06-2018

13 czerwca uczniowie klas autystycznych wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami wybrali się na wycieczkę. Celem naszej podróży był Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. Poprzedniego dnia pogoda nie nastrajała optymistycznie, ale w na szczęście w środę deszcz już nie padał a na niebie pojawiły się przejaśnienia. Podczas spaceru alejkami parku mogliśmy podziwiać wspaniałe gatunki zwierząt leśnych tj. sarny, jelenie, żubry, dziki. Dużą atrakcją tego miejsca była możliwość obcowania ze zwierzętami w warunkach zbliżonych do naturalnych. Uczniowie bardzo chętnie karmili daniele, muflony i kozy, które jadły im z rąk. Zobaczyliśmy też niezwykły pokaz lotów ptaków drapieżnych. Po części edukacyjno – przyrodniczej nadszedł czas na szaleństwa na pełnym atrakcji placu zabaw.

To była bardzo udana wycieczka!

Dziękujemy Stowarzyszeniu „Razem” za wsparcie finansowe naszego wyjazdu.

Ewa  Golda