"Zielona Szkoła 2018"

21-06-2018

W dniach 23-30 maja 2018 roku uczniowie naszej placówki mieli okazję wyjechać na „zieloną szkołę” do nadmorskiej miejscowości Mrzeżyno. Pogoda wszystkim dopisała, był czas na zabawę i naukę, atrakcji nie brakowało.

Odbyły się dwie całodniowe wycieczki. Zabawiliśmy na „Dzikim Zachodzie” w kołobrzeskim parku rozrywki, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Jedni zdobywali umiejętności utrzymania się na koniu, drudzy jeździli samochodami, dla odważnych była jazda rowerem po linie. Dopełnieniem atrakcji pobytu w parku rozrywki był pokaz rodeo. Było to jedno z tych miejsc, gdzie po przekroczeniu bramy wjazdowej wszyscy byliśmy dziećmi. W krainie westernu i świecie Indian zapomnieliśmy o codziennych troskach i oddaliśmy się zabawie.

Spragnieni widoku naszego Bałtyku ruszyliśmy w trasę i jak przystało na prawdziwych podróżników zawitaliśmy do Kołobrzegu, gdzie czekała na nas nowa przygoda - czyli rejs statkiem po morzu.

W kolejne dni nuda nie zagościła w naszych sercach. Zwiedziliśmy w Świnoujściu Fort Gerharda - nadmorską twierdzę na wyspie Wolin, w której na placach musztry razem ze zwiedzającymi ćwiczą pruscy żołdacy ! Kolejnym etapem naszej wycieczki były Ustronie Morskie.

Uczestnikom „zielonej szkoły” nie obce było dbanie o higienę osobistą i czystość w pokojach. Pod czujnym okiem opiekunów: pani Urszuli Kuczery, Beaty Cieszewskiej , Beaty Kutarby , Aleksandry Brauntsch  odbywały się konkursy czystości, konkurs rzeźby w piasku czy konkurs plastyczny ”Moja mama”. Dla tych którzy na „zieloną” przyjechali po raz pierwszy, groźny Neptun przygotował chrzest i przyjął ich do grona wilków morskich. Wieczory uatrakcyjniły nam dyskoteki i ognisko. Stęsknieni za szkołą wróciliśmy cali i zdrowi.

Do zobaczenia za rok!