"Dzień Uśmiechu"

13-10-2018

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to czysta prawda!

5 października  obchodziliśmy nasz szkolny „Dzień Uśmiechu”.

W tym dniu odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej Nr 23 z higienistką stomatologiczną, panią Dorotą Grzyśką z Katowic, która przypomniała dzieciom jak trzeba dbać o zęby, co jest dla zębów groźne, a co pomaga utrzymać je w zdrowiu. Dzieci miały okazję zobaczyć narzędzia dentystyczne, które w pierwszym rzędzie wkłada do buzi  dentysta  lub higienistka stomatologiczna: zgłębnik i lusterko. Mogły ich dotknąć i potrzymać w dłoni; ubrały też, jak pani dentystka – rękawiczki.

Starsi uczniowie z klas 7-8 „u”, gimnazjum „u” oraz 6 „l” wzięli udział w zabawie pod nazwą „ Żartoczytanie”.  Przeczytać żart, to wcale niełatwa sprawa: trzeba zrozumieć treść i pięknie, wyraźnie ją przeczytać tak, żeby inni zrozumieli. Z tym zadaniem uczniowie sobie doskonale poradzili, biorąc udział w żartobliwym konkursie: za piękne odczytanie do mikrofonu, przed widownią  żarcików - mogli otrzymać piątki, szóstki, a nawet siódemki. Żeby ci, którzy uzyskali najwyższe noty, czyli siódemki, nie wpadli w nadmierną dumę – musieli zjeść kawałek cytryny i zaraz po tym pokazać piękny uśmiech. To dopiero było trudne zadanie!

Z okazji Dnia Uśmiechu odbył się również konkurs na nasze, szkolne „uśmieszki” –emotikony. Uczniowie klas gimnazjalnych „u” , z klasy 4 „l”, 5 „u” i  4 „u” wykonali zabawne projekty „buziek” przedstawiających  uczucia.
Dzień Uśmiechu przygotowały panie:
Mirosława Gad, Magdalena Kunysz –Pudełko i Anna Zielińska przy wsparciu pani Magdaleny Baranowskiej.