Ślubowanie uczniów Branżowej Szkoły I stopnia

18-10-2018

Dnia 16 października 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej Branżowej Szkoły I stopnia nr 4 w Pszczynie. Pierwszoklasiści po odśpiewaniu hymnu szkoły uroczyście ślubowali na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów szkoły branżowej w zawodzie kucharza. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, certyfikat i upominki. Po części oficjalnej był czas na zabawę i sprawdzenie umiejętności praktycznych w zawodzie kucharz. W konkurencjach otrzęsinowych uczniowie musieli posortować dwa rodzaje fasoli, dokonać oceny zapachu wybranych surowców, określić smak: słodki, słony, kwaśny i gorzki oraz na podstawie instrukcji przygotować ciastka kisielowe, które zostały poddane ocenie organoleptycznej publiczności. Koleżanki i koledzy starszych klas, którzy przygotowali część artystyczną z radością powitali w swoich szeregach nowicjuszy, jako pełnoprawnych członków społeczności szkoły branżowej. Po uroczystości uczniowie złożyli kwiaty i znicz na Placu Zwycięstwa i Wolności pod Tablicą upamiętniającą Janusza Korczaka, patrona szkoły.