„Dbajmy o naszą postawę ciała” zajęcia ruchowe.

24-10-2018

W poniedziałek 22 października, uczniowie klas 1-3L, 1-3LAU i 4U wzięli udział w zajęciach ruchowych pt.:  „Dbajmy o naszą postawę ciała”. Zawodnicy mieli do pokonania 7 stacji, gdzie za każde wykonane zadanie otrzymali naklejkę. Do ich zadań należało m.in.:  przejście przez tor przeszkód z woreczkiem na głowie, przejście przez ścieżkę zbudowaną z jeżyków, klocków piankowych, stópek, platform z różną fakturą, przerzuty woreczków nad laską gimnastyczną stopami, utrzymanie prawidłowej postawy w określonych przez prowadzącego pozycjach przez 15 sek. z kontrolą w lustrze, przysiady z woreczkiem na głowie, podciąganie się na ławeczce korekcyjnej oraz brzuszki. Jedną ze stacji była również stacja plastyczna. Należało na niej pokolorować 2 literki, które utworzyły zdanie: Jak dbać o prawidłową postawę ciała oraz nakleić w odpowiednim miejscu obrazka przedstawiającego prawidłową lub nieprawidłową postawę, pozycję ciała. Po skończonej zabawie, uczniowie przykleili na swoje dyplomy zdobyte naklejki oraz otrzymali nagrody. Chodź były to trudne zadania wszyscy uczniowie świetnie się bawili.