100 lecie Niepodległości

09-11-2018

100 LAT Niepodległej!

„Wolność, to królestwo dobrych słów
Mądrych myśli, pięknych snów
To wiara w ludzi”.

Szkolne obchody 100 lat niepodległości Polski rozpoczęliśmy już 8 listopada uroczystą akademią, na której gościliśmy Wicestarostę Powiatu Pszczyńskiego pana Krystiana Szostaka oraz pana Zdzisława Grygiera – miłośnika historii regionu oraz członka „Pro Memoria” -Stowarzyszenia Bitwy pod Pszczyną 1939. W rytmie patriotycznych pieśni i piosenek, z powagą , entuzjazmem, uśmiechem cieszyliśmy się z wolności Polaków i niepodległości naszego kraju.

Kolejną odsłoną 100 rocznicy Niepodległej było wspólne świętowanie uczniów klas młodszych naszej szkoły razem z przedszkolakami zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola im. Juliana Tuwima nr 2 w Pszczynie. Inscenizacja„100 lat Niepodległej” przypadła najmłodszej widowni do gustu, występ naszych uczniów został nagrodzony gromkimi brawami.

Obchodom stulecia Niepodległej w naszej szkole towarzyszyły inne uroczystości. W dniu 9 listopada razem z uczniami polskich szkół wzięliśmy udział w akcji ogłoszonej przez MEN -„Rekord dla Niepodległej”.  Dokładnie o godzinie 11.11 w naszej szkole zabrzmiały dźwięki Mazurka Dąbrowskiego.  Odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu państwowego.

Nasza szkoła została udekorowana pracami uczniów, zaś w szkolnej gablocie możemy zobaczyć pamiątki rodzinne uczniów i nauczycieli związane z historią narodu polskiego.