"W świecie bajek"

14-11-2018

W ŚWIECIE BAJEK

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla uczniów młodszych klas szkoły podstawowej zajęcia integracyjne „W świecie bajek".

Każda klasa przygotowała plakat z wybraną bajkową postacią. Plakaty ozdobiły salę gimnastyczną. Uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych dla nich zadaniach. W ciszy słuchali fragmentów bajek czytanych przez pana Dyrektora

i nauczycieli oraz zgadywali ich tytuły. Rozwiązali quiz, stworzyli historyjkę obrazkową, tańczyli, odgadli tytuły bajek na podstawie wybranych przedmiotów i przebierali groch z fasolą. „Czerwony Kapturek" w wersji  Kamishibai zauroczył dzieci oraz obecnych na sali dorosłych!  Za swoją pracę otrzymali zasłużone nagrody!

Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się w bajkowym świecie...

Dziękujemy Stowarzyszeniu „Razem" za ufundowanie łakoci.

Bella, Czerwony Kapturek, Jasmina i Kopciuszek smiley