Wyjście do "Karczmy Kuban"

15-11-2018

Wyjście do Karczmy Kuban

W ramach doradztwa zawodowego w dniu 13.11.2018 uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia nr 4 mieli możliwość zobaczenia profesjonalnych maszyn, urządzeń i sprzętu potrzebnego w procesie produkcji w zakładzie gastronomicznym. Zapoznali się z układem pomieszczeń oraz mogli ocenić znaczenie rozwiązań funkcjonalnych zakładu gastronomicznego dla bezpieczeństwa pracownika i jakości produkcji. Poznali proces produkcji rozpoczynający się od zaopatrzenia, odpowiedniego magazynowania poszczególnych surowców, procesu technologicznego, który składa się z obróbki wstępnej i obróbek cieplnych, porcjowaniu, ekspedycji i obsługi konsumenckiej. Pan kelner pokazał zasadę obsługi programu komputerowego wspomagającego jego pracę oraz kucharzy, wyjaśnił różnicę między karczmą a restauracją, zapoznał z kartą menu obowiązującą w zakładzie oraz pokazał zastawę stołową. Uwieńczeniem wyjścia była ocena organoleptyczna potraw serwowanych w Karczmie . Dziękujemy Panu Leszkowi Kubańskiemu właścicielowi Karczmy Kuban za możliwość praktycznego poznania zakładu gastronomicznego.