Żywa lekcja historii

05-12-2018

W poniedziałek 4 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w żywej lekcji historii prowadzonej przez Agencję Widowisk Historycznych ARKONA. Tematem były powstania narodowe -od listopadowego po odzyskanie niepodległości przez Polskę. Okazją do takiego tematu jest 100 rocznica Odzyskania Niepodległości. Niektórzy mieli nawet okazję ubrać się w mundur powstańca i wziąć udział w konkursie wiedzy, za co otrzymali pamiątkowe monety. Zaimprowizowany, pełen emocji plebiscyt – podczas którego uczniowie mieli okazję zagłosować – w podsumowaniu, może trochę przerysowany, w tonie kabaretowym, nie odbiegał jednak bardzo od tego historycznego. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści o trudnej sytuacji Polski oraz okolicznościach odzyskania niepodległości. Wszyscy uczniowie wiele nauczyli się podczas tej ciekawej, pełnej emocji i dowcipu lekcji. Chętnych do podejmowania działań było wielu, nie wszystkim udało się zostać wybranym do poboru wojskowego i otrzymać stosowny dokument dlatego uczniowie prosili o kolejne spotkania.