"Aktywna tablica"

19-12-2018

PROGRAM „AKTYWNA TABLICA”

W drugiej połowie 2018r. przystąpiliśmy do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica”.

W ramach projektu zakupiliśmy interaktywny monitor dotykowy.

Realizacja programu rozwinęła umiejętności nauczycieli w zakresie posługiwania się technologią, poszerzyła wiedzę z zakresu nowych metod nauczania, a także wpłynęła na  schematy myślenia. Stało się możliwe tworzenie na lekcjach środowiska sprzyjającego uczeniu się, wprowadzenie do zajęć atrakcyjnych dla uczniów bodźców poprzez wyświetlanie materiałów audiowizualnych, stron internetowych, dowolnych plików komputerowych i prezentacji, a także możliwość zaznaczania, podkreślania, czy oznaczania obiektów pojawiających się na ekranie zapoczątkowała zmianę metod i technik nauczania z podających na aktywizujące.

Uczniowie odważnie i chętnie podejmują wyzwania, rozwijają myślenie komputacyjne. Aktywnie uczestniczą w zajęciach, rozwijają kreatywność, umiejętności kooperacji oraz krytycznego myślenia, w tym wyszukiwania, oceny i twórczego wykorzystania dostępnych źródeł wiedzy.

W przyszłości planujemy zakup kolejnych „aktywnych tablic”.