Dzień Dinozaura w Przedszkolu Publicznym nr 21 w Pszczynie

12-03-2019

1 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły z kl. 1-3 l zostali zaproszeni przez przedszkolaków – zerówkowiczów do Przedszkola Publicznego Nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie. Było już to kolejne w tym roku szkolnym spotkanie integracyjne naszych placówek. Tym razem dzieci wspólnie obchodziły "Dzień Dinozaura". Gospodarze przygotowali obwód stacyjny, na którym, na każdej stacji było do wykonania zadanie związane  z dinozaurami. Po wspólnym powitaniu wszystkie dzieci zostały wymieszane i podzielone na 5 drużyn. Każda drużyna została przydzielona do określonej stacji, a po wykonaniu  zadania przechodziła na następną. Dzieci pokonywały tor przeszkód, malowały gąbkami ogromne dinozaury, lepiły swoje dinozaury z masy solnej i ciastoliny, szukały w piasku ukryte figurki i urządzały dolinę dinozaurów. Po wykonaniu wszystkich zadań przyszedł czas na odpoczynek, popcornowy poczęstunek i wspólne zdjęcie. Nasi uczniowie zmęczeni ale bardzo zadowoleni, z kolorowankami o dinozaurach i medalami wrócili do budynku szkoły. Współpraca między naszymi placówkami jest bardzo owocna i mamy nadzieję, że będzie kontynuowana.

M. Ryś
R. Langer- Skorupa