Obchody Dnia Języka Ojczystego w Naszej Szkole

14-03-2019

Tegoroczne obchody Dnia Języka Ojczystego w Naszej szkole zbiegły się z przypadającym na 6 marca Europejskim Dniem Logopedy.

W tym dniu uczniowie uczestniczyli w grach językowych "Łamijęzyki". Podczas wspólnej zabawy zmagali się z trudnościami, jakie niesie ze sobą polska mowa. Czytanie wiersza
J. Brzechwy pt. "Koziołeczek" pozwoliło im na poznanie znaczenia słów, które nie stosuje się na codzień. Ilustracja do czytanego tekstu zintegrowała uczestników. Na zakończenie stworzyliśmy szkolne słońce, którego promienie wskazywały na jej pozytywne cechy.

Następnego dnia odbył się konkurs recytatorski dla chętnych uczniów. Wszyscy starali wyrecytować piękną polszczyzną wybrany przez siebie wiersz. Tym samym pokonali swoją tremę związaną z występem przed publicznością. Komisja była zachwycona nie tylko samą recytacją, ale i trudnościami w wymowie z jakimi zmagali się uczniowie. Podczas konkursu uczniowie stworzyli również laurkę z życzeniami dla Naszej Szkoły z okazji 20-lecia jej istnienia.

Dziękujemy Stowarzyszeniu "Razem" oraz Radzie Rodziców za wsparcie finansowe.

A. Zielińska, D. Czerwińska - Żołna, M. Baranowska