Konferencja PILGRIM

02-04-2019

Konferencja PILGRIM

Dnia 14.03. 2019r.  w auli w Szkole Podstawowej nr 37 w Katowicach odbyła się kolejna

Międzynarodowa Konferencja PILGRIM pt. "Zrównoważony rozwój w edukacji polskich i austriackich szkół". Wśród gości znaleźli się m. in.

• przedstawiciele Międzynarodowej Sieci Pedagogicznej PILGRIM w Austrii: mgr Gertraud Weixlbaumer i mgr Martha Finger, mgr Stefan Sampt, pracownik z Kirchliche Pädagogische Hochschule Vien/Krems.
  • zastępca naczelnika Wydziału Edukacji p. Grażyna Burek oraz wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach p. Ewa Gomulska,
  • dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii w Katowicach ks. dr Roman Buchta,
  • wicedyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie Mirosława Bienioszek oraz dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie Grzegorz Kuczera, bez wsparcia których opisane działania nie byłyby zrealizowane,
  • pracownik Zakładu Edukacji Humanistycznej i Nauk Pomocniczych Pedagogiki Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ w Cieszynie i Nauczyciel Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie oraz Ambasador PILGRIM na Śląsku dr Natalia Ruman.

Podczas konferencji w formie prezentacji multimedialnej zostały przedstawione działania ekologiczne  prowadzone na terenie Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie. Nauczyciele naszej szkoły zostali nowymi nauczycielami PILGRIM.  Dostaliśmy od przedstawicieli Sieci Pedagogicznej PILGRIM w Austrii do posadzenia drzewko. Nasi uczniowie zasadzili je w szkolnym ogrodzie.

Radosława Langer- Skorupa