Dzień otwarty w Naszej Szkole

29-04-2019

02.04.2019 w Zespole Szkół nr 3 Specjalnych  im. Janusza Korczaka odbył się Dzień Otwarty. Uczniowie i rodzice zainteresowani wyborem szkoły dla swojego dziecka mogli wziąć udział w wielu ciekawych zajęciach proponowanych tego dnia.

Wśród nich znalazły się między innymi: zajęcia ceramiczne, rękodzieło, plastyka, religia, gastronomia w praktyce – zajęcia praktyczne, Biofeedback, wiedza o społeczeństwie,  matematyka, integracja sensoryczna.

Wychowawcy i uczniowie klas autystycznych przygotowali warsztaty teatralno – plastyczno – sensoryczne, w których uczestniczyli przedszkolaki z grup specjalnych Przedszkola Publicznego Nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie wraz ze swoimi wychowawcami i rodzicami.

Rodzice uczniów, którzy zastanawiają się nad wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej w Szkole Branżowej uczestniczyli w preorientacji zawodowej, gdzie przedstawiono oferowane zawody oraz odpowiedziano na liczne pytania nurtujące z wyborem zawodu.