"Dzień uśmiechu" w naszej szkole.

10-10-2019

DZIEŃ UŚMIECHU

Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.”

I w naszej szkole obchodziliśmy to uśmiechnięte święto: uczniowie  z młodszych klas „L” i z klas „U” brali udział w „ żartoczytaniu” – minikonkursie głośnego czytania. Szczególną trudnością było to, że żarciki i ciekawostki trzeba było przeczytać przed publicznością do mikrofonu. A to nie było wcale łatwą sprawą.  30 września 15 uczniów spróbowało swoich sił w tym zadaniu. Najlepiej wypadli : Alan Krakowski z klasy 5 aL, Hubert Kokot z  8 aU i Wiktoria Krawczyk z 3 al.

Wcześniej szkołę ozdobiła prezentacja  „ Umiem i…KROPKA” – uczniowie mogli pokazać swoje prace i pochwalić umiejętnościami. Najwięcej prac, bo aż 3 pokazała Izabela Roszyk. Szkoda, że nie uczniowie nie chcieli pochwalić się swoimi umiejętnościami muzycznymi… Pewnie to zrobią w przyszłym roku.

Wszyscy prezentujący swoje prace otrzymają dyplomy i symboliczne nagrody – jabłka.

„Piękny uśmiech – to zdrowy uśmiech” –  o tym mogli dowiedzieć się uczniowie młodszych klas, którzy rozmawiali o tym ze swoimi wychowawczyniami  i wykonali wspólnie plakaty, których tematyką była dbałość o zdrowie zębów.

Dzień Uśmiechu  wprowadził szkołę  z pogodą w nowy rok szkolny. Organizatorami przedsięwzięcia były logopedki: Anna Zielińska i Magdalena Baranowska przy  udziale

pań – Mirosławy Gad i Magdaleny Kunysz –Pudełko.  Nagrody sfinansowało dla twórców i osób biorących udział w konkursie sfinansowało Stowarzyszenie „Razem” i Rada Rodziców.