Jubileusz 20 – lecia ZS3S im. Janusza Korczaka w Pszczynie

11-10-2019

Jubileusz 20 – lecia ZS3S im. Janusza Korczaka w Pszczynie

Osoby spacerujące we wrześniu i październiku bieżącego roku obok szkoły przy ulicy Zamenhofa 5 w Pszczynie lub idące korytarzami szkoły do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej mogły usłyszeć wielokrotnie powtarzane „Mówią, mówią, że, że ta szkoła dobra jest……”. To uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowywali się do obchodów 20 – lecia istnienia placówki. A właściwie do ich zakończenia, bowiem akademie, które odbyły się 10 i 11 października 2019 roku były ich zwieńczeniem.

Wcześniej, jeszcze w poprzednim roku szkolnym, uczniowie w formie literackiej, plastycznej i fotograficznej przedstawiali swoją przygodę ze szkołą. Ich prace zostały wykorzystane w publikacji pt. „Jest taka szkoła…” zawierającej także wspomnienia pracowników i absolwentów, wypowiedzi rodziców. Wydano także, pod tym samym tytułem, opracowaną przez nauczycieli monografię placówki.

Dnia 8 października 2019 roku społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej Mszy Jubileuszowej w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, a 10 października 2019 roku młodzież z opiekunami złożyła kwiaty i zapaliła znicz przy tablicy poświęconej patronowi szkoły Januszowi Korczakowi.

Jak już wspomnieliśmy dnia 10 i 11 października 2019 roku odbyły się uroczyste akademie. Świętowaliśmy razem z zaproszonymi gośćmi. Uroczystość uświetnili przedstawiciele władz powiatowych, przedstawiciele placówek oświatowych i instytucji współpracujących ze szkołą, emerytowani pracownicy szkoły i rodzice. Młodzież, jak, nie zawiodła i pięknie zaprezentowała swoje talenty. Było uroczyście, ale spontanicznie i radośnie.

Dziękujemy Osobom zaangażowanym w obchody jubileuszowe. Za chęci, pomysły, wysiłek, poświęcony czas. Gościom za podkreślenie rangi uroczystości, za wspólne świętowanie.

Za nami wiele lat solidnej pracy, pracy ciężkiej, ale dającej satysfakcję. Przed nami….kolejne lata tworzenia społeczności uczniowskiej, która swoją szkołę lubi, a wspominając ją po latach, myśli „Było fajnie”!